Haber

İzmir’de “Sağlığa Destek Parklar” Projesi Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kent sakinlerinin bedensel ve ruhsal gelişimlerine, tam bir güzellikte olmalarına katkıda bulunmak amacıyla “Sağlığı İyileştiren Parklar” projesini başlattı. Yaşayan Parklar’daki etkinliklerde uzmanlar, doğru beslenmeden fiziksel aktivitelere kadar her konuda eğitim vererek İzmirlilerin sağlığına katkıda bulunuyor.

İnsanı doğayla bütünleştiren Yaşayan Parklar kente kazandırılıyor İzmir Büyükşehir Belediyesi “Sağlığı İyileştiren Parklar” projesini başlattı. Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, kent sakinlerinin sağlık bilincinin geliştirilmesi ve sağlıklı yaşam tarzının sağlanmasını amaçlayan projenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Daire Başkanlığı iş birliğiyle hayata geçirildiği ilk yer oldu. Proje kapsamında, izmirBüyükşehir Belediyesi uzmanları beslenme, ilk yardım, fiziksel aktivite, kazalar ve korunma yöntemleri, psikososyal sağlık gibi konularda eğitimler verdi.

FIRAT YAŞAYAN PARKI’NDA İKİNCİ TOPLANTI

Katılımcıların görüş ve önerileriyle zenginleştirilen eğitim ve etkinliklere her yaştan vatandaş ücretsiz olarak katılabilecek. Parkların bulunduğu muhtarlıklarla koordineli olarak gerçekleştirilecek etkinliklerin ikincisi, 8 Kasım Çarşamba günü saat 10.00’da Buca Fırat Yaşam Parkı’nda gerçekleştirilecek. “Sağlığa Destek Parklar” projesi İzmir’in Yaşayan Park temalı diğer alanlarında da hayata geçirilecek.

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-bismil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu