Ekonomi

SASA açıkladı: 1 aylık bakım ve onarım kararı

Dün KAP’a açıklama yapan SASA Polyester, bölgedeki üretim hattını incelemek amacıyla Adana’da bulunan DMT (dimetil tereftalat) tesislerine 1 ay süreyle bakım ve onarım yapılmasına karar verildiğini duyurdu. Kahmamanmaraş’ta yaşanan deprem felaketinden sonra gerekli noktalarda bakım ve/veya değişiklik yapmak. .

SASA yaptığı açıklamada, “DMT hattımızda üretime ara verilmesine karar verilmiştir. Gerekli denetimlerin ve olası bakım çalışmalarının yaklaşık 1 ay içerisinde tamamlanması beklenmektedir.”

SASA hisseleri güne 102,10 TL’den başlarken, saat 10:18 itibariyle yüzde 3,08’lik düşüşle 104,00 TL’den işlem gördü.

SASA’da dün akşam KAP’a yapılan açıklama şöyle:

06.02.2023 sabahından bu yana 20.02.2023 tarihinde önce Kahramanmaraş’ta ardından Hatay’da meydana gelen deprem ve artçı sarsıntıların ardından üretim birimlerimizde herhangi bir hasar, üretim ve sevkiyatta aksamaya neden olan herhangi bir olumsuzluk yaşanmamış; Üretim hattımızın güvenliğini sağlamak ve dolayısıyla arzın sürdürülebilirlik ilkemiz doğrultusunda devam edebilmesi için DMT (dimetil tereftalat) üretim hattımızın detaylı bir şekilde incelenmesi ve en uygun bakım ve/veya işlemlerinin yapılması zaruri hale gelmiştir. veya gerekirse değiştirir.

Bu nedenle prestiji ile bugün DMT hattımızda üretime başlanmasına karar verilmiştir. Gerekli denetimlerin ve olası bakım çalışmalarının yaklaşık 1 ay içerisinde tamamlanması beklenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu