Haber

İddia: Sedat Peker 50 milyon TL bağışladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ikhyacharitası.org, depremzedelerle dayanışma amacıyla “Bir Kira Bir Ev” kampanyası başlattı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Halk TV’nin özel yayını ile başlayan kampanyada 33 bin 98 aileye kira desteği için 330 milyon lira toplandığını açıklayarak, “Hedefimizi aştık” dedi.

Miktar olarak en büyük bağışı 50 milyon TL ile “Savaş Ateş” adlı kişi kamu TV yayınına yaptı.‘Savaş Ateş’, “Aile şirketi olarak Yunanistan’dan BeyazSA olarak 50 milyon TL bağış yapmak istiyoruz. Kızlarım Lina ve diğer kızım Mina onlar adına bu bağışı yapıyorum. Biz her zaman Türk’üz, Türkiye’nin yanındayız. . Türkiye’de yine ölen ailelerin acıları bizim acımızdır” dedi.

Ancak telefon bağlantısının ardından “bağışı yapan kişinin Sedat Peker olduğu” iddiası gündeme geldi. Bu iddianın dayanağını ise “Savaş Ateş”in “Kızlarım Lina ve diğer kızım Mina, bu bağışı onlar adına yapıyorum” sözleri oluşturdu. Sosyal medya kullanıcıları, “Sedat Peker’in Lina ve Mila adında kızları var” yorumu yaptı.

Yayındaki ses kalitesinin düşük olması nedeniyle ‘Mila’nın ‘Mina’ olarak anlaşıldığı ve Peker’in geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Ülkü Ocakları’nın eski Başkanı Sinan Ateş’e istinaden ‘Savaş Ateş’ adını seçtiği iddia edildi. Suikast. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu