Haber

Kan Kanseri Karısını Öldürmekle Suçlanan İngiliz Adam Değişti

Güney Kıbrıs’ta yaşayan 76 yaşındaki İngiliz vatandaşı David Hunter’a yöneltilen kan kanseri olan karısını “kasten öldürmek” suçlaması, son duruşmada “kasten adam öldürme”ye çevrildi.

Güney Kıbrıs’ın liman kenti Baf’ta bir huzurevinde yaşayan 76 yaşındaki İngiliz vatandaşı David Hunter, kan kanseri olan 74 yaşındaki karısı Janice Hunter’ı Aralık 2021’de boğmaktan suçlu bulundu. Bugün görülen duruşmada emekli madenci Hunter, karısının ölümünün cinayet değil “intihara yardım ettiğini” ve kan kanseri olan karısının sefaletine son vermesi için 5-6 hafta boyunca kendisine yalvardığını iddia etti. Eşinin her gün ağlayarak kendisine yalvardığını ve kendisini öldürmesi için ısrar ettiğini belirten Avcı, “Janice istemeseydi onu asla öldürmezdim.

Çiftin kızları ise annesinin ağrılı artrit, cilt kanseri ve katarakt gibi rahatsızlıkları olduğunu söyleyerek, “Uzun bir ölüm istemiyordu. Yeterince acı çekti ve sadece ölmek istedi” dedi.

Geçen yılki duruşmada, savcıların karısının kendisini öldürmesini istediğine dair kanıt istemesi üzerine suçlama “kasıtsız adam öldürme” olarak değiştirildi. Nihai kararın 27 Temmuz’daki duruşmada açıklanması beklenirken avukatlar, Hunter’ın adam öldürme suçundan ertelenmiş hapis cezası almasının mümkün olduğunu söyledi. – LARNAKA

haber-golyaka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu