Haber

Çakallı Jandarma Karakolu Hizmet Binası açıldı

Çakallı Jandarma Karakolu Hizmet Binası açıldı

SAMSUN Samsun-Ankara karayolu üzerinde hakim bir tepe üzerine inşa edilen Çakallı Jandarma Karakolu Hizmet Binası dualarla açıldı.

Kavak ilçesi Çakallı Mahallesi’nde Samsun-Ankara yolu üzerinde hakim bir tepe üzerine inşa edilen Çakallı Jandarma Karakolu’nun açılış töreni gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Kavak Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu gösteri yaptı. Gösterinin ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Açılış töreninde konuşan Samsun İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Ersever, “Jandarma yüksek görev duygusu, sarsılmaz disiplini, aziz vatan toprakları başta olmak üzere hizmet ettiği her noktada Türkiye’nin gücü ve teminatı olmuştur. etkili ve gerçekçi bir eğitim, fiziki ve manevi güç” Jandarma Lojistik Komutanlığı, Mühendislerin maharetiyle 1822 m2 alan üzerine 570 m2 kapalı alan olarak inşa edilmiştir. İstasyonumuzun açılışında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Çakallı Jandarma Karakolu sorumluluk alanında halkın huzuru ve güvenliği için 14 mahalleye hizmet verecek” dedi.

“Güvenlik güçlerimizin arkasındayız”

Halkın canını ve malını koruyan güvenlik güçlerinin her zaman yanlarında olduğunun altını çizen Samsun Valisi Doç. Dr. jandarma karakolları üretmeye devam ediyor.Bunların hepsi halkımız için.İlimizde kolluk kuvvetlerimiz canla başla çalışmaya devam ediyor.Biz de tüm güvenlik güçlerimizin arkasındayız.Güvenlik güçlerinin yanında olmaya devam edeceğiz. tüm kamu kurumlarımız. Kaza olmamasını temenni ediyoruz. Buradaki karakolla amacımız sevindirici. Kontrol noktası sağlamak, insanımızın can ve mal güvenliğini sağlamaktır” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından hizmet binasının açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesilmeden önce Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır tarafından dua edildi. Açılış programına Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Nihat Soğuk, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kıyı Emniyeti Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Ahmet Bahadır, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, askeri personel ve davetliler katıldı.

yatagan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu