Haber

Yeni Mersin İdman Yurdu’nda hakem isyanı

Kulüp Lideri Metin Saltık yaptığı açıklamada, 3 yıldır play-off finalinde kaybettiğimiz şampiyonluk hedefini bu yıl kaybetmemek için dönem başından beri büyük bir şevk ve istekle çalıştığımızı söyledi. 21 hafta boyunca zaman zaman 10 puan farka ulaşarak liderliğimizi sürdürdük. Ancak son haftalarda sahada hakem hatalarının yanı sıra rakiplerimizden de büyük hücumlara ve şiddete maruz kaldık. 2.5 milyonluk bir şehrin temsilcisi olarak bize ayrıcalık yapılmasını istemiyoruz. Biz sadece haklarımızın korunmasını istiyoruz” dedi.

“TFF VE MHK’Yİ DAVET EDİYORUZ”

Başkan Saltık sözlerinin devamında, “Kütayha’da oynadığımız maçta Kütahya Belediye Başkanı çok yakışıksız sözler kullandı. Nevşehir Belediyespor maçında maç başlamadan protokole saldırılıyor. Hakem maça 25. dakikada başlıyor. geç kaldık ve taraftarlarımız maçı ortada izlemek zorunda kaldık.Derincespor maçı hakemi rakip takım.”90 dakika içerisinde oyuncularımız gardını indirip tüm takdirlerini Derincespor lehine verdiler ve maçımızı iptal ederek bizleri mağdur ettiler. net gol.” dedi.

“SAHA DIŞI OLAYLARLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Öte yandan mağdur olduklarını ifade eden Saltık, “Son 3-4 maçtır saha dışında çok önemli olaylarla karşılaşıyoruz. Bize ayrıcalık tanınmasını istemiyoruz. Biz sadece adalet istiyoruz. Bunun için.” Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK’nın son haftalarda daha dikkatli olmasını rica ediyoruz.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu