Haber

Remzi Çayır’dan Binali Yıldırım’a: “Vallahi seçime şeytan mı melek mi karıştı bilmiyorum ama sanırım içinde bir cin vardı…

HABER: EDDA SÖNMEZ – KAMERA: SİNEM NAZLI DEMİR

Ulusal Yol PartisiGenel Lider Remzi ÇairEsenyurt Meydanı’nda “Şeytan seçime müdahale etti” diyen AKP Genel Başkan Yardımcısı. Binali Yıldırım Seslendi. Çayır, “Gölgede duranın gölgesi olmaz demiş atalar. O yüzden Binali Yıldırım başbakandı. ‘Bu seçime şeytan karıştı’ diyorsunuz. Cinler karışık olduğu için dünyayı tamamen görüyorsun yani kazandığın seçim meşrudur şeytan değildir cin değildir ama kaybedersen iblis siyasete mi karışır şeytan karışır mı ■Yani bu ülkede başbakanlık yaptın, çıkarmadan gerçekleri göremezsin.

Ulusal Yol PartisiGenel Başkan Remzi Çair Esenyurt Meydanı Doğan Araslı Bulvarı üzerindeki esnafı ziyaret ettikten sonra basın açıklaması yaptı. Seçim süreci hakkında yorum Remzi Çair hükümeti sert bir şekilde eleştirdi. Çayır dedi ki:

“21 YILDA YAPAMADIĞINIZI 5 YILDA YAPACAĞINIZI SÖYLEMEK MİLLETİ KANDIRMAKTIR:

FAKİRLERİN VE FUKARALARIN RAHAT YAŞADIĞI BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ: Onun için değerli kardeşlerim, Milli Yol Partisi sistem değişikliği, anlayış değişikliği, yapı değişikliği öneriyor. O ne söylüyor? ‘Bir şey değişir, her şey değişir’ diyor. Bunun ne olduğunu biliyor musun? Tarımdaki verimsizliği değiştirin. Yani şehrimiz kadar nüfusa ve yüzölçümüne sahip olmayan Hollanda, dünyada gıda ihraç eden ikinci ülke haline geldi. Yine dekara, dekara alacağınız iş ortada. Hala klasik tarım yapıyorsunuz, teknoloji ile tarımı bir araya getirmiyorsunuz. Allah aşkına amcanın, amcasının, halefinin, işinin yaşadığı bir sistemden ne fayda gelir? gelecek mi olmayacak. Yani amcası olmayanın, amcası olmayanın, yalnızın, yoksulun, yoksulun rahat yaşayabileceği bir Türkiye istiyoruz.

PAZAR GÜNÜ YA ADALET YA ADALET DİYEBİLİRSİNİZ: Yani başı sıkıştığında adalet diye bağıran bireylerin olduğu bir toplum istiyoruz. Zulme uğradığında, başı belaya girdiğinde, ‘Amcam nerede? Partim nerede? ‘Cumhurbaşkanım nerede’ diyen bir sistem istemiyoruz. Bu sistemde hiçbir şey yok. Bu sistemden millete hiçbir hayır gelmemiştir. 130 yıllık bir ezber içindeyiz. Siyasi partiler değişti, hükümetler değişti, isimler değişti ama bizim durumumuz değişmedi. Onun için kardeşlerim Pazar günü ya keyfilik ya da adalet diyeceksiniz. Pazar günü ya ‘Böyle geldi, böyle gidecek’ diyeceksiniz ya da ‘Hayır böyle geldi, böyle gitme’ diyeceksiniz. Sadece iktidar değişikliği yetmez, sistem değişikliği şart diyeceksiniz.

SİYASETÇİLER O KADAR TÜRKİYE YAPTILAR ki, ELİĞE TAŞ ALANLARIN NİYE TAŞ ATTIKLARINI BİLE BİLMEDEN: İşte Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşlarının bir yıl önce kurdukları, milletin umudu, adalet yolu olan Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları, Milli Yol Partisi ve Milli Yol Partisi kadrolarının adresi burada. Aziz kardeşim, aziz Türk milleti, büyük adamlar hallerine, unvanlarına bakmazlar, milleti yanıltmaya, kavgaya teşvik ederler. Erzurumlu eline bir taş aldı. Erzurumludur, eline taş alan bazı şeylerin farkında bile olmayabilir. Ama siyasetçi öyle bir noktaya değindi ki Türkiye’de elinde taş olanın neden taş attığını bile anlamadılar. Aslında siyasetçiler bilmelidir ki o taşa akıl veren, hatta ‘Erzurumlu işini bilir’ diyen ahmak siyasetçi, ahmak siyasetçi, çıkarcı siyasetçi, taşın başını ağrıtacağını bilmiyor musunuz? Hayatında hiç kavgaya karışmadın, hatta kargaşanın yanında bile olmadın. Kargaşayı bu kadar mı övüyorsun? Erzurumlu işini biliyordu, meydanı boş bırakmadı. Hiç meydanda dövüştün mü? Hiç kargaşaya taraf oldun mu? Hiç zorluklarla karşılaştınız mı? Zulmü gördün mü? Siyaseti ve yaklaşımı bilenlerin Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey yok.

BINALİ YILDIRIM İÇİNİZE GÜÇ DUYDUĞUNU SÖYLÜYOR OLABİLİR:

SİZİN PARASINIZLA SİZE KURABİYE SATIYORLAR: Para ödeyen arkadaşlar, bir diğeri “Yarın bir gün kazanırsak milletin üzerine bir şaplak atarız” dedi. Neden üzerime basıyorsun? kederin ne? Bana hizmet etmekten mi, beni ezmekten mi hüküm giydin? Böyle bir dünya var mı? Siyasetçi milletin üzerine mi basar? Millet siyasete ayak uydurur mu? Tam tersi. Bu nedenle Milli Yol Partisi Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları bu anlayışa karşı çıkıyor. Siyaset insanların hayatını kolaylaştırmalıdır. Siyaset milleti yüceltmeli. Milletin gelirini artırmalı, babayı çocuklarına bakabilir hale getirmelidir. Gençler ücretsiz okuyabilmeli ve geleceklerinden emin olabilmelidir. Pahalı kardeşlerim, aziz Türk milleti, şu anda yaptığımız tercih ne yazık ki adaletsizdir. Hayal edebilirsiniz? Halkın parasıyla gördüğünüz tüm afişler, pullar sizin paranızla yapıldı. Kendi ceplerinden tek kuruş harcamadılar. senin paranla Bu otobüsler sizin paranızla giyiniyor. Seni senin paranla satıyorlar. Düşünmek. Muhsin Yazıcıoğlu arkadaşlar kendi cebinden kendi imkanlarıyla siyaset yapıyor. Orada bile siyaset zenginlik işi haline geldi. Zenginlerin işi haline geldi. Bunu değiştirmek, tersine çevirmek birinci dereceden görevimizdir. Hâlâ yüzde 7’lik bir seçim barajı var.

ŞİDDETİ ONAYLAMADIĞI SÜRECE HER GÖRÜŞ VE HER GÖRÜŞ MECLİSTE TEMSİL EDİLMESİNİ SAĞLAYIN: Darbeci Kenan Evren’in koyduğu yüzde 10 barajını yüzde 7’ye çıkardılar. MHP barajı neden geçsin? Yoksa barajı geçmek milletin haddine değil. Ne oldu? Yüzde 7’lik diğer yüzde 7’lik pay hangi ülkede var? Bir de Putin’in Rusya’sı var, yüzde 7. Diğer gelişmiş toplumlarda ya sıfır, ya 1 ya da 2. Üç diye bir şey yok. Türkiye’de yüzde 7’nin sebebi nedir? Yönetimde istikrar var. Dostum, hükümet zaten doğrudan halk tarafından seçilmiyor mu? Başkanı kim seçer? Doğrudan halk tarafından seçilir, değil mi? Evet. Doğrudan halk tarafından seçilir. Sonra yönetimde istikrar var. O halde temsilde adalet var mı? Temsilde adalet var mı? Hayır. Her fikir Meclis’te temsil edilsin yeter ki her düşünce şiddete başvurmasın. Ne? senin derdin ne? Temsil edilsin. Onun için bu tıbbi barajların kaldırılması adil bir temsil sağlayacaktır. Şimdiye kadar bunu başaramadılar. Gelirsek ne yapacağımızı biliyor musun? Önce siyasi kurumu değiştireceğiz. Analizin odak noktası, merkezdeki siyasi kurum, Türkiye’deki sorunun kaynağı. Bugün yapanın yanında kar vardı. Yiyen, bir kâr sistemiyle baş başa kaldı. Hiç bunu duydun mu? Yemek yiyen, hırsızlık yapan, haksızlık yapan ve yargılanan bir siyasetçi duydunuz mu? duymadın Hayır. Yabanın yanında kar bitsin.

MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN KATİLLERİNİ BULMAK MİLLİ YOL PARTİSİ’NİN ESAS AMACIDIR. SİNAN ATEŞ CİNAYETİNİ ÇÖZMEK MİLLİ YOL PARTİSİ’NİN SİYASET YAPMASININ ESAS NEDENİ: Milli Yol Partisi geldiğinde babasının oğlu da olsa, senin baban olsa da, senin oğlun olsa da, benim kardeşim olsa da, milletin parasını çalmışsa, birine haksızlık etmişse, ödüllendirilecek. Sonu mahkemede olacak. Bakanımı hırsızlık yaptı diye evine göndermeyeceğim. Nereye gönderirim? Mahkemeye göndereceğim. Hesabını versin. Bunu yapamazsak hiçbir şey değişmeyecek. değişmez arkadaşlar Bu nedenle bu ülkede faili meçhul cinayet kalmayacaktır. Muhsin Yazıcıoğlu’nun katillerini bulmak, Milli Yol Partisi’nin temel hedefidir. Sinan Ateş’in cinayetini çözmek, arkasında kim var, önünde kim yok? Milli Yol Partisi’nin siyasete girmesinin temel sebebidir. Üretim ekonomisini yaymak ve bunu esas almak, borç ekonomisini reddetmek. Borç ekonomisini kapı dışarı etmek, istihdam yaratmak, üretim yaratmak, hayatı borçlanarak değil üreterek sürdürmek temel projemizdir.

BİR DURUMDA ADALET PORJE VAR: 3 yıl, 13 yıl, 23 yıl süren mahkemeler var. Bir projemiz var. Tek oturumda adalet projemiz var. Bunu neden söylüyorum? Politikacılar gelip size her şeyi söyleyebilir. Ben senin 13 yıl cezaevinde kalmış bir kardeşinim. 13 yıl. Ben senin gençliğini bu ülkenin zindanında hücrelerde geçirmiş bir kardeşinim. Yokluğu gördüm, zulmü gördüm, dayağı gördüm. Sadakatsizlik gördüm, ihanet gördüm, siyasi aldatma ve aldatma gördüm. O yüzden arkadaşlarımla bir araya gelin Türkiye örnek olsun dedim. ‘Türk’tür, Kürt’tür, Laz’dır, yemez, içmez, adaletli davranır, kimseye ayrımcılık yapmaz, herkese saygılı bir anlayışla Türkiye’yi hakim kılalım’ dedik. Allah’ın değerli bir kulu olarak’. ve Milletin önüne Milli Yolu koyduk.

MÜLAKATA HAYIR, YETERLİĞE EVET, GÜVENLİK VE ADALETE HAYIR, ADALETE EVET: Biz ne yapacağız? Asla ve asla tacizci olmayacağız. Alım yaparken onlara partimizdir, sadıktır, sadakatsizdir demeyeceğiz. Yetkin misin? İşi biliyor mu? Ona bakacağız. Eğer işinin ehliyse, benim partim olmasına gerek yok. Bırak işini yapsın. Onun için görüşmeye hayır. Yeterlilik evet. Kefalete ve keyfiliğe hayır, adalete evet. Borç ekonomisine hayır, üretim ekonomisine evet, insan hayatına evet. Bir oburun kölesi olmak için hayır. Allaha şükür zenginliğimiz var. Yeter ki alkışlamayalım, çalmayalım. Herkese yetecek kadar paramız var, kaynaklarımız var. Bir de madenimiz var. Her şeye sahibiz. Bir düşünün, bu fonlara sahipseniz, tüm paranın %80’ini zenginlerin %10’u alıyor ve %80’imiz paranın %10’unu alıyor. Bankada kimin parası var? Bankada parası olan zengin insanlar. Fakirin bankada parası olur mu? İmkansız. Bu mümkün mü? İmkansız. İşte şimdi bu devlet, bu hükümet bu zenginlere yılda 190 milyar dolar verdi. Neden verdi biliyor musun? Kur yükseldi, döviz, döviz yükseldi, farkını verdi. Faizi ödedi. Sırf kur yüzünden yılda 190 milyar dolar verdi. Kim ödedi? Paranı verdi, yemin ederim paranı verdi.

SURİYELİ GÖÇMEN SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ: Ağabeyim artık mültecilerin ülkelerine gitmeleri gerektiğini söylüyor. Biz Suriye’de savaş açmadık. Fransızlar geldi, Almanlar geldi, Amerikalılar geldi, Suriye ile savaştılar, bedeli bize kaldı. Kardeşim, git Esad ile konuş. Oturun, sorunu çözün, Suriyeliler evlerine, köylerine, işlerine, şehirlerine gitsinler. Yapamadılar. Yapacağız. Bunu çözeceğiz arkadaşlar.

KALICI SİYASİ HASTALIĞA İTİRAZIMIZ VAR. 20 YIL, 30 YIL, 40 YILDIR GENEL LİDER OLAN ADAM: Biz bu düzene itiraz ediyoruz. Belirsiz siyasi hastalığa itiraz ediyoruz. Gelen adam 20 yıl, 30 yıl, 40 yıl genel lider olur. Böyle bir dünya var mı? senin derdin ne? Siz Allah’ın bize gönderdiği özel kulları mısınız? Artık 4+4 anayasal hükümler olacak. Herkes görevini yapacak ve evine gidecek. Bunun için değerli arkadaşlar adaleti, tarımı, milli hasılanın yüzde 2’sini başta siyaset kurumu olmak üzere tarıma vereceğiz. Yarın, bugün dünyanın, dünyanın ve insanın en çok ihtiyaç duyduğu iki şey olacak. İki şey. Biri su, biri yiyecek. Bu sebeple unutmayın, insanlar bu konuda duyarlı olmazsak, proje çizemezsek yarın hepimizi vurur, açlık vurur, susuzluk da vurur. Mevcut hükümetlerin bu konuda bir öngörüsü yok. Devaları yok. Aziz kardeşlerim, büyük Türk milleti, bu kuralların değiştirilmesi, daha yaşanır bir Türkiye, hür, vatanına bağlı, milletine bağlı, Kürt, Türk, Laz, Çerkez hür bireylerin oluşturduğu özgür bir Türkiye. Türk milletinin Türk milleti olduğu, kardeşlerinin kardeş olduğu bir dünya istiyorsanız üç gün sonra yapılacak 14 Mayıs milletvekilliği seçiminde bunu Milletin Yol Partisi’ne verin. Yeni bir güneş doğsun.”

Kaynak: ANKA / Yeni

derecikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu