Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden Deprem Bölgesinin Altyapısına Destek

Muğla Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesinde hasar gören altyapı sistemlerinin onarımı için 20 işçi, 10 araç ve 2 iş makinesiyle Malatya’ya doğru yola çıktı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde etkili olan deprem, sadece binalara değil, altyapı sistemlerine de zarar verdi. İçme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu bordürleri ve arıtma tesisleri gibi günlük hayatta büyük değer taşıyan altyapı sistemlerinin yeniden inşası ve onarımı için deprem bölgelerinde çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi su işletmesi MUSKİ Genel Müdürlüğü’nden 20 teknik eleman, deprem bölgelerindeki altyapı sistemlerini tekrar kullanılabilir hale getirmek için yola çıktı. Malatya’da görev yapacak teknik eleman, 10 araç ve 2 iş makinesi ile bölgedeki altyapının yeniden hizmete açılması için çalışacak.

Büyükşehir’den 5 Üst Düzey Yönetici Uyum İçin Zelzele Bölgesi’nde

Muğla Büyükşehir Belediyesi bürokratları, bölgede ahengin sağlanması ve eksikliklerin tespit edilerek ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli çalışmaların sağlanması amacıyla deprem bölgesine gitti. MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Genel Sekreter Yardımcısı Emin Madran, Ulaşım Daire Başkanı Emre Tümer, Fen İşleri Daire Başkanı Deniz Yaşar, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ünsal Paşalı bölgeye giden heyet arasında yer aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberyenifakili.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu