Haber

MKE Ankaragücü’nden “Aşk Evi” ziyareti

SporToto Üstün Lig takımlarından MKE Ankaragücü’nde yönetim, teknik heyet ve oyuncular Ankara Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Sevgi Evleri’ni ziyaret etti.

1910 Manifaturalı Harbiyeliler Derneği’nin organizasyonuna sarı-lacivertli kulüp başkanı Faruk Koca, yönetim kurulu üyeleri, teknik müdür Ömer Erdoğan, futbolcular ve dernek üyeleri katıldı.

Ziyaret öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Faruk Koca, 1910 Üretim Harbiyeliler Derneği’nin ilk etkinliğinde çocuklarla Aşk Evlerinde buluşacaklarını söyledi.

Yönetim olarak göreve geldiklerinden bu yana sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini ifade eden Koca, “İnsanlar çocukluk anılarını unutamazlar. Bu etkinlik 30 yıl sonra bugünün çocuklarına tatlı bir hatıra olacak. Bu bir insan dokunuşu.” , insani bir eylem.” dedim.

Spor Toto Muhteşem Lig’de MKE Ankaragücü’nün Yukatel Kayserispor ile karşılaşacağını hatırlatan Koca, “Yarın maçımız var. Kamp dönemi ama insani bir durum için futbolcular, teknik ekip, hepimiz buradayız. .Hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum.Yarınki maçımıza tüm çocuklarımızı davet ediyoruz.Kazanırsak bu çocukların duaları ve hayır dualarıyla olur diyor ve onları maçımıza bekliyoruz.” dedi.

Teknik Müdür Ömer Erdoğan da sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Sevgi Evleri’nde yaşayan çocukların hayata dezavantajlı başladıklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

Burada kalan çocuklarımız ve evlatlarımız belki hayata 1-0 mağlubiyetle başlıyorlar ama inanıyorum ki burada aldıkları eğitim, şefkat ve sevgi ile 18 yaşına geldiklerinde yarışmayı 2-1 kazanacaklarına inanıyorum. .Kulüp olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan dolayı çok mutluyuz.Bugün umarım genç kardeşlerimizin yüzü gülebilir.Onları gelecekleri konusunda motive edebilirsek bizim için üç puandan bile daha önemli.”

Konuşmaların ardından sarı lacivertli kervan çocuklarla birlikte partiye geldi. Lider Faruk Koca, hakemliğini yaptığı maçın ardından çocuklara kupalarını takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu