Ekonomi

Biden’dan yapay zeka uyarısı: Çatışmaların karakterini değiştirebilir

Biden, Colorado’daki ABD Hava Kuvvetleri Akademisi’nin mezuniyet töreninde konuştu.

“Rusya’nın saldırganlığından” Çin ile rekabete, iklim krizinden gıda güvensizliği ve doğal afetlere kadar artan zorluklara işaret eden Biden, dünyanın hızla değiştiğini belirterek, yeni teknolojilere ve yapay zekadaki gelişmelere dikkat çekti.

Yapay zeka vurgusu

Joe Biden, yapay zeka ve 3D baskı teknolojisi gibi gelişen teknolojilerin çatışmaların doğasını değiştirebileceğini söylerken, bilim adamlarının yapay zekanın insanların düşünme biçimini alt edebileceğinden endişe duyduklarına dikkat çekti. Bu nedenle Biden, bu bahiste “yapılacak çok şey” olduğunu vurguladı.

Ukrayna’ya küresel destek

Diğer ülkelerle ortaklıklarının ABD’nin gücünü artırdığını ve kendilerini daha aktif hale getirdiğini anlatan Biden, bu bağlamda ABD’nin öncülüğünde Ukrayna’ya verilen küresel desteğe işaret etti.

Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “NATO’nun çökeceği” görüşünde yanıldığını söylerken, aksine birçok ülkenin Ukrayna’ya verdiği “tarihi” askeri yardımın Ukrayna’yı desteklemek için devreye girmesinden bahsetti.

ABD Başkanı Biden, Ukrayna’ya takviye kuvvet vermeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Çin ile çatışma değil rekabet aradıklarını yineleyen Biden, “Çin ve ABD, iklim gibi bazı küresel sorunları çözebileceğimiz alanlarda birlikte çalışabilmelidir. Ancak biz güçlü rekabete hazırız. ” söz konusu.

haber-iyidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu